четврток, 23 ноември 2017  |  Вести денес: 0

И тоа го дочека: Аца Лукас ќе стане дедо!

Фолкерот Аца Лукас следната година ќе стане додо!

Имено, неговата ќерка Милјана од првиот брак е во блажена состојба, а пејачот среќната вест ја дозна додека беше на концерт во странство, пишува српски Ало.

Милјана за својата бременост прво ја известила мајка си Светлана, а по неколку часа убавата вест му ја соопштила и на татко си, кој веста ја дочекал со неверување.

Инаку, ова ќе биде прво дете на 26 годишната Милјана Вуксановиќ.

#Коментари
[fbcomments]