четврток, 23 ноември 2017  |  Вести денес: 0

Сузана Спасовска отиде во Кина, па нема да верувате што направи на Кинескиот Ѕид (ВИДЕО)

Фолк пејачката Сузана Спасовска периодов е во посета на НР Кина. Сузана е навистина среќна поради тоа, па на социјалните мрежи редовно ги известува обожавателите од таму и не крие дека ужива во секој момент.

Пејачката го посетила и Кинескиот Ѕид, па сподели видео и се пофали дека искачила 6.000 скали, за да стигне до него, а таму ги почести присутните со песна. Ни помалку ни повеќе, туку на кинески јазик.

Минувачите се воодушевени од изведбата на Сузе, па застануваат да и аплаудираат.

#Коментари
[fbcomments]