четврток, 23 ноември 2017  |  Вести денес: 0

Лина Пејовска со дебитантската песна „Ако ме сакаш“ од „Макфест 2017“ (АУДИО)

15-годишната пејачка Лина Пејовска од Скопје, која публиката најдобро ја знае по учеството во „Пинковите ѕвездички“, годинава дебитираше на макфестовската сцена, каде што успеа да се пласира и во финалето. Таа настапи во првата полуфинална вечер со прекрасната балада насловена „Ако ме сакаш“, која е авторско дело на Дарко Димитров (музика) и Елена Ристеска (текст).

После одличната жива изведба на „Макфест 2о17“, еве ја и студиската снимка, во која можете да уживате во продолжение:

#Коментари
[fbcomments]