четврток, 23 ноември 2017  |  Вести денес: 0

Категорија: Храна и пијалаци

  Мачмелоу коцки

  Потребни состојки:  За пандишпан: 6 жолчки 200 гр. шеќер во прав 1 ванила 1/2 чаша масло 3/4 чаша топло млеко 1 чаша просеано... Повеќе

  Цимет колач со чоколадо

  Потребни состојки:  1,5 чаша (200 мл.) шеќер 2 чаши брашно 250 мл. млеко 70 гр. путер 1 лажица цимет 1 пециво 2 јајца 100 гр.... Повеќе

  Паста со лосос

  Ова јадење е одлично за време на пост. Доколку не постите, наместо билни можете да користите неутрална павлака... Повеќе

  Брза пита со сирење

  По напорниот работен ден, направете брза пита со сирење, ова е се што ви треба и начинот на подготовка: Извор:... Повеќе

  Штрудлички со мармалад

  Состојки: 2 јајца 2 шолји зејтин 2 шолји млеко 2 шолји шеќер 1 ванила 2 пакетчиња прашок за пециво по потреба брашно... Повеќе

  Мафини од тиква (посно)

  Потребни состојки:  180гр. пире од тиква 170гр. брашно по избор 2 лажици маслиново масло 3 лажици мед 6 лажици оризово... Повеќе

  Кекс торта со јаболка

  Единствен спој на вкусови… СОСТОЈКИ: 1/2 кг бисквити 1 кг јаболка 1 л вода 250 гр шеќер 2 кесички пудинг од ванила 1... Повеќе