понеделник, 11 декември 2017  |  Вести денес: 0

„Оревокршачка“ на мраз се презакажува за 4 декември

Балетскиот спектакл „Оревокршачка“ на мраз, кој беше закажан на 24 ноември 2017 година, поради технички причини се презакажува...

Сончево и топло време со температура до 28 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Како...

ССК: Со Светската трговска организација ги отвораме вратите за извоз

По изборот на првиот шампион корпорацијата Google Inc. минатиот месец, Сојузот на стопански комори на Македонија...

Кога може да се очекува првиот снег во градовите низ Македонија?

Ако може да им се верува на долгорочните прогнози, тогаш оваа зима нема да видиме некој голем студ. Неколкумесечните...

Стојаноски: Се што знае да работи СДС е блокирање, укинување и уривање

СДС наместо да работи за доброто на граѓаните и да креира нови вредности, крати и стопира. Се што знае...

Божидар Димитров: т.н. Македонци му поверуваа на Заев

Бугарскиот историчар Божидар Димитров, познат по своите антимакедонски ставови, за тамошните медиуми...

Лесна победа за ЖРК Вардар против Пелистер

ЖРК Вардар иако играше безнеколку стандардни ракометарки,  немаше проблеми да ги освои бодовите на...

ВИДЕО: Кливленд подобар од Бостон, пораз на шампионот Голден Стејт на отворањето на сезоната во НБА лигата

Предводени од Леброн Џејмс, кошаркарите на Кливленд Кавалирс ноќеска го победија Бостон Селтикс со...

Гонзалес: Се мачевме, но на крајот убедливо победивме

Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Раул Гонзалес, задоволен од новата победа (30:23),...

(ВИДЕО) „Полско цвеќе“ на Тоше Проески доби нова верзија

„Инструментал Бенд“ со видеозапис и преработка на големиот хит „Полско цвеќе“ ја одбележува 10-годишнината...

Камерата ја фати како спие на работа- момент потоа го насмеа цел свет (видео)

Откако една жена е фатена како спие на работа го насмеа светот бидејќи на неа и се случи несекојдневна ситуација. Според видеото оваа жена...

(ФОТО) Безобразна брачна двојка: Грците бесни – повеќе нема да венчаме странци!

По неодамнешната венчална фотографија која го шокирала интернетот, а на која невестата наводно орално го задоволувала...

Мачмелоу коцки

Потребни состојки:  За пандишпан: 6 жолчки 200 гр. шеќер во прав 1 ванила 1/2 чаша масло 3/4 чаша топло млеко 1...

Десет чуда на природата кои повеќе не постојат

Некои од нив ги збришале климатските промени, а некои се резултат на директна човечка глупост. Една...

Три намирници кои никогаш не треба да ги миете и 5 кои морате

  Иако од мали нозе не учат дека сета храна мора добро да ја измиеме пред јадење или готвење, не е секогаш...

Зошто крвта секогаш се вади од четвртиот прст?

Дали некогаш сте се запрашале зошто секогаш кога докторите вадат крв од четвртиот прст? Кога ни вадат...

Ѓумбирот може да спречи и лекува рак

Ѓумбирот се користи во лекувањето на најсериозните болести, но и како помош во справувањето со низа...

По стапките на Samsung: И Apple развива iPhone со флексибилен екран

Околу развојот на новиот екран, американската компанија ќе соработува со LG, но сепак, до пристигнувањето...

Скопје какво што помладите генерации не го паметат (ВИДЕО)

Скопје 2014 можеби ја разубаве македонската метропола и и го видоизмени изгледот. И даде нов лик, и вдахна нов дух,...

Видео на денот

(ВИДЕО) Ќе заплачете од смеа: Мислеше дека го трие згодна девојка, но кога се сврти…

Видеото кое можете да го погледнете во продолжение стана вирален хит на социјалните мрежи, а станува збор за скриена...

(ВИДЕО)„Live Band“ ја претставуваат „Туѓина била маќеа“

„Live Band“ (Лајв бенд), деновиве ја промовираат својата прва песна, заедно со првиот спот. Песната е со...